piektdiena, 2011. gada 25. februāris

Pieredze ar filtru ''Hagen Elite Cristal Flo-20''

Mēģināšu pastāstīt savu aptveni 4 mēnešu pieredzi ar šo filtru. Tā kā tas ir uzstādīts 30 litru akvārijam, tad nācās to arī nedaudz pārveidot. Pirmā pārveidošana notika filtra ieplūdes un izplūdes carulēm. Tā kā akvārijs nav tik dziļš, tad nācās tās nedaudz saīsināt. Un uz ieplūdes cauruli ir uzmaukta melnā švamme, lai pasargātu filtru pašu no nevajadzīgas netīrumu uzkrāšanās, kā arī galvenokārt tāpēc, lai pasargātu garneles no iesūkšanas filtrā.Kopumā šis filtrs ir paredzēts uz 35-75 litru akvāriju. Pārsūknētā ūdens daudzums ir 360L/h, patērētā elektroenerģija ir 9W/h. Filtrējošās daļas tilpums - 2,7L.
Principā ir pāris priekšrocības ko es uzskatu pašlaik, kas piemīt šim filtram. Tas ir salīdzinoši lētāks par pārējiem. Un to ražo firma Hagen, kas tomēr ir labāk nekā lētie ķīniešu ražojumi. Kā arī, ja vēlaties ārējo filtru par pieņemamu cenu un nav īpašas specifiskas parasības, tad šis derēs.
Taču filtram piemīt vesela virkne dīvainību, un ļoti specifiski tehniski risinājumi, kas kaitina un īsti līdz galam nav izprotami.
Pirmā lieta, kas krīt acīs ir dīvainās formas grozi. Kas savukārt nozīmē, ka filtram mainot filtrējošo materiālu, švammes ir jāpiegriež pēc filtra formas. Turklāt apakšējā groza švammē vēl ir jāizveido 1 caurums dēļ ieplūstošā ūdens caurules,
un augšējā grozā 2 caurumi dēļ ieplūstošā ūdens caurules un otrs dēļ pagarinājuma zem motora caur kuru tiek sūkts ārā ūdens. Interesnti, ka šis motora pagarinājums, kas principā ir tikai rorīte iegremdējās pirmajā grozā līdz pašai apakšai. Pie tam zem šī pagarinājuma pirmajā grozā ir restīte, kas nozīmē ka ūdens tiek sūkts ārā no filtra arī pa taisno no otrā groza. Kāpēc tas vajadzīgs es nesaprotu. Sanāk, ka daļa ūdens nemaz neiziet caur otro grozu.
 Šeit var redzēt augšējo grozu, kurā ap motora pagarinājumu ir tāds kā cilindrisks aizsargs. Tas baltais attēlā ir parasta līmlente kuru esmu aplīmējis apkārt lai ūdens vairāk tiktu sūkts par augšu, tādejādi izejot cauri arī augšējam grozam. Un apakšu šim cilindriskajam veidojumam es esmu aizlīmējis ar to pašu līmlenti, lai ūdens pa taisno no apakšējā groza nemaz netiktu sūkts.Vēl viena īpatnība  - uzgriežņi uz filtra krāniem, kas jāuzskrūvē daļēji virsū uz šļaukām, lai tās nemauktos nost no filtra ir ļoti stingri.Skrūvējot virsū es pat īsti nesapratu vai tie piespiež šļauku vai arī skrūvējot virsū lēnām stumj šļauku uz priekšu un mauc to nost. Pie tam šie uzgriežņi uzskrūvējas tik cieši, ka ir zināmas problēmas tos atkal atskrūvēt vajadzības gadījumā.
Tā kā filtrs ir uzstādīts 30 litru akvārijam ar augstumu 35 cm, tad nācās arī nedaudz pārveidot iesūcošo cauruli, Tajā sazāģēti  caurumi, jo uz viņas maucas virsū rupjā švamme, kā priekšfiltrs.

Tāpat uz akvārijā ieliekamajiem plastmasas līkumiem šļaukas netiek nostiprinātas ar papildus drošības uzgriežņiem.. Tās tikai tiek uzmauktas.
Un tāds izskatās šis filtrs pirms aizvēršanas:


Tie visi ir tādi sīkumi, ar kuriem droši vieni ir jāsadzīvo, ja tiek pirkts filtrs par nedaudz lētāku cenu. Taču domāju, ka arī šī cena ir pietiekoši liela, lai ražotājs varētu būt padomājis par visādiem sīkumiem, kas atvieglotu filtra lietošanu.
Mans ieteikums ir tomēr nežēlot vēl dažus desmit latus iegādājoties ārējo filtru. Un ja vien ir iespējams, tomēr pirkt maksimāli kvalitātivus izstrādājumus. Laika gaitā tas tomēr atmaksājas.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru