piektdiena, 2011. gada 25. marts

45 litri

Tā kā gatavoju 25 litru akvāriju izstādei, tad radās ideja ierīkot arī 45 litru akvāriju. Jo vairāk akvāriju, jo lielāks lauks paveras eksperimentiem, pieredzes gūšanai, ir iespēja audzēt vairāk augu nekā vienā akvārijā un ir vienkārši interesanti!
Šo akvāriju mēģināšu iekārtot pēc Diana Walstad metodes, un centīšos to arī pēc tādiem principiem uzturēt. Kā un vai man tas izdosies - uzrakstīšu atkal pēc kāda laika.

Grunts 
Īsumā - gruntij būs 2 slāņi. Pirmajā slānī atradīsies zeme - ''Kano 2'' maisījums istabas augiem.
Otrajā slānī grants, kas satur etiķī šķīstošus akmentiņus.

Parasti gan neiesaka izmantot grunti, kas šķīst etiķī (ar etiķi ir iespējams pārbaudīt), jo tā palielinās ūdens cietību. Taču tā kā pirmajā slānī ir skāba zeme ar ph5,2-~6,2, tad, lai nākotnē nebūtu jāmēslo ar ūdens remineralizatoriem, tika izvēlēts variants, kad pati grunts palielina ūdens cietību. Vai mans lēmums būs bijis pareizs to redzēsim tikai vēlāk.
Filtrācija
Izmantošu JBL iekšējo filtru, kurā ir iespējams iestiprināt arī aktivētās ogles kartridžu. Low tech tipa akvārijā ar kūdras slāni gruntī varētu rasties vajadzība atfiltrēt izšķīdušās organiskās vielas, kas arī pārmērīgi var iekrāsot ūdeni.
Gaisma
Šobrīd akvārijs ir palaists ar vienu Resun gatavo apgaismojumu ar 1x15W 10000K lampu.


25.03.2011.
Šodien ieliku filtrā aktīvās ogles kārtridžu, jo no pirmā grunts slāņa lēnām sāk skaloties ārā organiskās vielas, kas padara ūdeni dzeltenīgi brūnu.
Augi jau ieaugušies, echinodorus angustifolus diezgan tālu no pamatstāda ir izdzinis atvasīti. Arī eleoharis šķiet ir ieaudzis un vismaz pagaidām aug labi un jau ir izsūtījis atvasītes.
Sagitaria teres ir izlaidusi ļoti garas lapas, gandrīz kā valisnērija un lēnām atbrīvojas no virsūdens lapām (pirku to Depo, kur daudzi akvārija augi ir audzēti audzētavās virs ūdens.)
Pagājušas 15 dienas, bet var teikt, ka gandrīz visi augi ir izdzinuši pa kādai atvasītei. Vienīgais izņēmums ir mayaca fluviatilis, kuru var gadīties, ka būs jānomaina uz citu augu, jo tā nāk no akvārija ar CO2 padevi un ir visai cimperlīga un ļoti lēni augoša (vismaz manos akvārijos) .

27.05.2011
Akvārijs ir pamatīgi aizaudzis. Neesmu vēl neko retinājis. Biju kādu laiku palaidis akvāriju pilnīgi savā vaļā, tikai pabaroju zivis un pielēju ūdeni. Rezultātā arī visa virsma ir noaugusi ar lemna minor jeb mazo ūdens ziedu tā ka no lampas nekāda dižā gaisma neiespīd. Bet augi aug un nemaz nenīkst nost! Tā kā pie 0,3W/l un vēl noēnota ar mazo ūdnes ziedu - izturīgākie akvārija augi izdzīvo un nedaudz aug.
Aktīvās ogles kārtridžu neesmu mainījis, tas protams vairāk nestrādā, jo ogle jau sen ir izsmēlusi savas iespējas. Un nav gadījies tikt pie instrumenta, lai kārtridžā izurbtu caurumu pa kuru nomainīt ogli, jo kā jau visi ražotāji - arī šis ir parūpējies, lai to nevarētu attaisīt un nomainīt ogli, bet lai pēc pāris nedēļām būtu jāpērk jauns...

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru